SZCZECIN ul. Środowa 9   |   BERLIN demnächst…

Tatuaże mistyczne / Mistic tattoo

Jak powstają tatuaże mistyczne i ezoteryczne?

Witjajcie jeszcze w 2020, powoli odliczamy minuty do końca tego felernego covid’owego roku! Będąc jeszcze w starym kalendarzowym 2020 chciałbym wam przedstawić nowe możliwości w sztuce tatuażu. Zapewne dla niektórych sprawa oczywista, ale często zadajecie nam pytanie o wzory. Chciałbym, w zasadzie to życzyłbym wszystkim otwarcia na nowe spektrum w dziedzinie tatuażu, mowa o wzorach mistycznych. Są ponadczasowe, eleganckie, zawsze w ciekawej formie, wzory symboliczne. Bywa, że nie wiecie jaki temat będzie kolejny – mamy dla was rozwiązanie! Zapraszam do krótkiej lektury.

Dziś na tapecie: tatuaże ezoteryczne i mistyczne.

Noszenie talizmanów, kryształów energii czy też insygniów jest dość popularne w naszych czasach. Postaram się omówić samą ideę kart tarota i przełożenia ich na ciało w postaci tatuażu. Opiszę także sytuacje w jakich dochodzi do wyboru wzoru, jego umiejscowienia i wykonania. Poznacie też moją propozycje wyboru medium i wykonania.

Tatuże mistyczne
Tatuże mistyczne

Czym jest tarot, jak i o co w nim chodzi?

Nie tylko sama sztuka wróżenia z kart tarota jest tajemnicza, ale i jego pochodzenie jest wielką niewiadomą. Pewne jest to, że na jego powstanie składają się wieki różnych tradycji – niektórzy wywodzą tarot z nauk starożytnego Egiptu, inni z kultury indyjskiej bądź chińskiej, a jeszcze inni wiążą go z kabałą. Najsłuszniej byłoby powiedzieć, że tarot, który znamy dzisiaj ukształtował się z każdego z tych źródeł i ich mnogość właśnie sprawia, że jest to tak trudna, ale i dojrzała sztuka. Tradycja indyjska potwierdzona jest tym, że karty pochodzą właśnie stamtąd, także więc i tarot w pewien sposób zawdzięcza swoją formę Hindusom. Zanim karty dotarły do Europy pojawiły się u Persów, a potem u Arabów i tak zawędrowały na nasz kontynent. Arabowie nazywali je na’ib i tak też w Europie określano gry w karty – naib. Z nich to pomału wyłonił się właściwy tarot. Nastąpiło to w XV wieku, bo z tego okresu znamy już pierwsze talie, nie naib, ale tarota. Warto zaznaczyć, że on sam też początkowo był grą – zwaną tarok (tarocco), a także triumphi, trionfi lub ronfa. Pierwotnie droga od gry do wróżby przebiegła poprzez interpretowanie poszczególnych kart, utożsamiając je z konkretnym człowiekiem. Losowało się kartę i to ona symbolizowała losującą osobę. Szybko wykształcili się ludzie, którzy dogłębnie zgłębili symbolikę poszczególnych kart, by móc na ich temat udzielać informacji.

Tarot jest jednym z wielu narzędzi, które pozwala człowiekowi na wgląd w przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Wokół tej talii kart narosło wiele mitów. Jedni uważają je za narzędzie Szatana, inni widzą w nich narzędzie komunikowania się z podświadomością czy też nadświadomością własną Tarocisty czy też osób, którym stawia karty. Niewątpliwie Tarot jest swoistym kluczem, który umożliwia dotarcie do prawdy, ukrytej w człowieku i pomaga w zrozumieniu siebie, otaczającego świata a także udziela wskazówek, w jaki sposób rozwiązać aktualne problemy. Są lustrem, w którym może przejrzeć się każdy człowiek, by dotrzeć do swojej duszy.

Tyle w kwestii teorii, jak to się ma do wzoru i gdzie wykonam tatuaż mistyczny w szczecinie?

Dla niektórych zamykanie się w jednej karcie tarota jest absurdem, z kolei inni twierdzą że posiadanie tatuażu swojej karty na ciele jest czymś wyjątkowym. Jeśli jesteś zdecydowany by podążać za swoim losem, to warto uwiecznić taki wzór na skórze. Oczywiście spektrum mistycznych tatuaży jest bardzo szerokie i nie zamyka się jedynie w kartach. Spotykamy się często z czakrami, konstelacjami, symbolami Hinduskich religii oraz innych wierzeń.

Należy pamiętać, że Wszyscy mamy swoje przekonania, nawet jeśli są prywatne – przekładamy je na ciele. Oczywiście kwestia prywatności jest pierwszorzędna, toteż obnoszenie się ze swoimi pomysłami nieraz jest ukryte. Dlatego bywa że wzory są tatuowane w miejscach mniej widocznych.

Poniżej przykładowy wzór tatuażu mistycznego, karty tarota, zaprojektowany od podstaw w stylistyce naszej tatuatorki.

W naszym salonie specjalistką od wzorów stricte ponadczasowych, mistycznych, ezoterycznych, nie z tego świata – jest Natalia vel Baba Jaga. Wzory tworzone są od podstaw, zgodnie z wytycznymi naszych klientów. Zawsze przekłada 100% serca w to co robi. Natalia jest zawsze zaangażowana nawet w najbardziej symboliczne wzory. Swoją pasję do tematów nadprzyrodzonych odziedziczyła z kosmosu. Jej prace są żywym przykładem staranności, odwzorowania i pasji którą namiętnie rozwija. Jeśli jeszcze zastanawiasz się gdzie należy się udać, z kim się kontaktować – Baba Jaga Ink jest odpowiedzią!

Grzecznie sugerujemy – Rezerwujcie terminy, nasza gwiazda szybko zapełnia kalendarz na 2021 rok!

Bezpośredni kontakt z naszą tatuatorką w studiu tatuażu w szczecinie, lub za pośrednictwem Internetu. www.fb.com/Baba-Jaga-Ink-100554418152929

Na koniec chciałbym wszystkim życzyć doskonałego roku 2021. I pamiętajcie widzimy się w Sorry Mom w Szczecinie na kolejne inspirujące tatuaże!