SZCZECIN ul. Środowa 9   |   BERLIN demnächst…

W otwarte karty - szczerze o kosztach i naszej pracy. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego dobre tatuaże tyle kosztują.

1. Płacisz za doświadczenie artysty - skill level

Robiąc tatuaż, płacisz za umiejętności i kunszt rzemiosła – podobnie jak w przypadku innych rękodzieł czy usług. Płacisz za lata poświęcone na naukę i doskonalenie zawodu. To styl naszego życia, który zobowiązuje do świadczenia najwyższej jakości, która przetrwa długie lata.

Zakładanie stalonu tatuażem nie sprawi, że staniesz się artystą! Spędzamy długie lata na szkoleniach, jako praktykanci i pomocnicy. Prawdziwi artyści ćwiczą swoje rzemiosło latami, często biorąc pieniądze tylko na materiały. Toteż czas, który poświęciliśmy na doskonalenie i rozwój, wpływają na koszta naszej pracy. Zwracajcie uwagę na to, że często doświadczeni tatuażyści mają wyższe stawki niż ktoś, kto dopiero zaczyna pracę w branży. Doceniaj pracę doświadczonych artystów, to mobilizuje!

Pamiętaj, że tatuaż zostaje z Tobą na długie lata, nie jest tymczasowy. Przykładem jest „tatuaż permanentny”, w cenie normalnego tatuażu, a czasem i drożej! Nie demonizujemy pracy Eyelashe-rek, natomiast to doskonały przykład, że warto zapłacić więcej za prawdziwy tatuaż, który zostanie z nami do końca życia. Pamiętaj że spędzasz z nami długie godziny. Nasza praca w zależności od wzoru, potrafi zająć wiele godzin. Potraktuj to jak inwestycje w Siebie. Targowanie się za pracę na Twoim ciele jest ostatnią rzeczą jaką każdy tatuator chce usłyszeć.

Tatuażyści przy pracy
Tomek przy pracy

2. Płacisz także za czas poświęcony na projektowanie Twojego wzoru

Istotnym powodem, dla którego cena Twojego tatuażu jest taka a nie inna jest to, że artysta musi poświęcić sporo czasu pracując nad indywidualnym projektem Twojego wzoru. Nawet jeśli tatuaż wykonywany jest z free-handu wprost na Twoją skórę artysta najprawdopodobniej poświęcił sporo czasu na przemyślenie detali i motywów które Ci odpowiadają, a także umiejscowienia pracy.

Także płacisz nie tylko za czas poświęcony na wytatuowanie, ale także za cały proces powstawania Twojego wymarzonego wzoru

3. Rozmiar i skomplikowanie

Ten przykład jest chyba najbardziej oczywisty, prawda? Im większy rozmiar wzoru, tym wyższa cena, do tego dochodzi jeszcze miejsce na ciele oraz skomplikowanie.

Dla przykładu; tatuaż wykonany w obszarach trudniejszych, wiąże się z większymi kosztami. Miejsca takie jak szyja czy żebra, zajmą nam dużą ilość czasu. Pamiętajmy że wpływ na cenę ma także, kolor atramentu. Jeśli tatuaż ma być kolorowy, cena ulegnie zmianie. Więcej pigmentów, to większe koszty zamówień oraz więcej czasu, który musimy poświęcić na stworzenie Twojego tatuażu!

Różnice kosztów stanowi ilość szczegółów w tatuażu. Czasem wykonanie hiperrealistycznego wzoru będzie droższe, niż w przypadku minimalizmu. To samo tyczy się skomplikowanych tatuaży w innych stylistykach, które wymagają dużej ilości czasu na dopracowanie detali. Tak więc ilość czasu, szczegółowość i skomplikowanie mają duże znaczenie przy wycenie Twojego tatuażu.

Tatuażyści przy pracy
Nasze studio w szczecinie.

4. Koszty prowadzenia lokalu i sprzętu - legalna praca!

To sprawy, o których często klienci nie myślą. Na przykład czynsz za studia jest oparty o lokalne ceny rynkowe, z roku na rok inflacjs powoduje wzosty cen wynajmu, nic dziwnego więc, że ceny corocznie rosną.

Innym czynnikiem, na który nitk nie ma wpływu, są stawki ubezpieczeniowe i podatkowe. Tatuowanie to branża wysokiego ryzyka, działając legalnie artysta płaci składkę lub studio płaci ją i uwzględnia to w ich zarobkach.

Co więcej, bez względu na to, czy wykonanie tatuażu trwa 10 minut, czy godzinę, te same materiały są potrzebne do wykonania tatuażu i dezynfekcji sprzętu przed i po. Igły są jednorazowego użytku, a tusze wegańskie lub organiczne mogą na przykład kosztować więcej niż inne. Tatuaże po zabiegu są zabezpieczane opatrunkiem, więc możesz wziąć pod uwagę koszty gazy, kremów, taśmy i wszelkich innych użytych materiałów. Niektóre studia oferują mydło lub krem ​​do pielęgnacji, co jest wliczone w całkowity koszt. W przeciwnym razie, możesz je kupić na własną rękę. To także wpływa na ceny minimalne tatuażu.

Prawie wszystkie tatuaże zaczynają się od ceny minimalnej, ustalanej indywidualnie przez studio lub artystę. „Każdy salon tatuażu jest inny, ale jeśli mają minimum, zazwyczaj wahają się one od 100 do 200zł.

5. Podsumowanie

Pamiętaj, że działamy legalnie, prowadząc firmę i płacąc podatki jak każda firma – i to nie mało!

Od samego tatuażu jest droższy koszt jego naprawy. Warto jest wydać w profesjonalnym salonie nieco więcej, lecz wydać tylko raz!

Jeśli jakimś cudem, studio wycenia tatuaże podejrzanie nisko – zastanów się w czym jest haczyk. Chyba, że obecnie prowadzona jest jakaś promocja, ze względu na rezygnację szybkiego terminu. Zdaża się, że klienci nie są w stanie z jakiś powodów stawić się w dniu tatuażu, wówczas informujemy o tym naszych klientów.

Pamiętajcie, że wydajemy tysiące na samochody, torby i ubrania. Inwestując w tatuaż – inwestujesz w coś co przetrwa znacznie dłużej.

Więc jeśli chcesz swój wymarzony tatuaż – daj sobie nieco więcej czasu w zbieraniu środków. W międzyczasie zaczerpnij informacji, poznaj koszta, porozmawiaj ze swoim tatuażystą, ustal wzór, miejsce na ciele oraz cenę. Dlaczego? Ponieważ piękne tatuaże są warte czekania oraz swojej ceny.

Nasze studio w szczecinie.